Gaziantep Lazer ile Vajinal Daraltma

Gaziantep Lazer ile Vajinal Daraltma Kadınlarda vajina yapısı farklılık gösteriyor. Bazı faktörlerden kaynaklı zamanla vajinal genişleme söz konusu olabiliyor. Pelvik taban kaslarının işlevini yitirmesi, doğumlar, ani hormonal değişikler ve yaş faktörü bu nedenler arasında listelenebilir. Normal şartlarda oldukça esnek bir yapıya sahip olan vajina organının genişlemesi, bollaşması halinde kadınlar daraltma işlemlerini tercih ediyor. Çünkü bu genişleme durumu özellikle de bireylerin cinsel yaşamını hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda kötü etkileyebiliyor. Bu noktada en çok tercih edilen yöntem ise şüphesiz ki lazer ile vajinal daraltma yöntemi oluyor. Peki, lazerle vajinal daraltma işlemleri kimlere uygulanır? İşlem ağrılı mıdır ve nasıl yapılır? Merak ettiğiniz soruların detaylı yanıtlarını içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Gaziantep Lazer ile Vajinal Daraltma

Gaziantep Lazer ile Vajinal Daraltma

Gaziantep Lazer ile Vajinal Daraltma

Lazer ile Vajinal Daraltma Kimlere Uygulanır?

Lazer ile vajinal daraltma uygulaması en genel haliyle vajinal genişleme yaşayan kadınlara uygulanır. Doğumdan kaynaklı oluşan genişlemeler, hormonal bozukluklardan ve kas dokularının bozulmasından kaynaklanan genişlemeler cinsel yaşamı hem erkek hem de kadın için hissiz hale getirebiliyor. Bu tarz şikayetler ile kadın hastalıkları doktoruna başvuran kadınlara vajina daraltma işlemleri yapılabilir. Ağrısız ve kolay bir işlem olduğu için en çok tercih edilen vajinal daraltma yöntemlerinden biri olduğunu da söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik işlem sonrasında vajinanız eski esnek yapısına kavuşarak daralıyor.

Lazer ile Vajinal Daraltma Nasıl Uygulanır?

Lazer ile vajinal daraltma işleminin nasıl yapıldığı ve ağrılı olup olmadığı işlem yaptırmayı planlayan kadınların en çok araştırdığı konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Lazerle vajina daraltma işlemi, cerrahi operasyonların aksine tamamen anestezi uygulamaya gereksinim duyulmadan yapılır ve tamamlanır. Son derce konforlu ve oldukça kısa süren bir işlemdir. Hasta işlemden hemen sonra ayağa kalkabilir ve rutin yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. İşlem sonrası hastanede yatmasına gerek duyulmaz. Ancak vajina daraltma işlem türlerine muayene sonrasında uzman kadın hastalıkları doktorları karar verir. Bazı durumlarda cerrahi işlemlere de gerek duyulabilir.

Gaziantep Lazer ile Vajinal Daraltma